Przejdź do forum

Twórca serwisu Flickr gościem specjalnym 4. Kongresu Netii „Biznes to Rozmowy”!

2012-09-28

Stewart Butterfield, założyciel serwisu Flickr i czołowa postać wśród twórców świata Web 2.0, uznany za przez magazyn Time za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, będzie gościem tegorocznej edycji Kongresu „Biznes to Rozmowy”.

Tegorocznej edycji „Biznes to Rozmowy” przewodzi hasło „Integracja – Innowacja – Inspiracja” i to właśnie wokół niego skupia się tematyka wystąpień zaproszonych gości. Kongres odbędzie się 4 października br. w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach. Poruszana w trakcie Kongresu tematyka zostanie ujęta w ramy 15 dynamicznych sesji, wzbogaconych o debaty z inspirującymi osobowościami biznesu.

Głównym prelegentem, który podzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami Kongresu, będzie Stewart Butterfield, współtwórca funkcjonującego od 2004 roku serwisu Flickr i jeden z ojców założycieli środowiska Web 2.0. Wspólnie z innymi gigantami social media, czyli portalami Facebook, MySpace i YouTube, Flickr zrewolucjonizował świat technologii i sposób wykorzystania internetu w codziennym życiu.

Stewart Butterfield pracował nad serwisem od jego nieśmiałych początków aż do osiągnięcia przez serwis pozycji światowego fenomenu. Flickr to 2,5 mln nowych fotografii dodawanych każdego dnia, ponad 50 milionów użytkowników w miesiącu i ponad 3 miliardy zgromadzonych zdjęć. W 2008 roku Butterfield poświęcił się pracy w obszarze gier online w trybie multiplayer, gdzie rozwija swój (rewolucyjny) startup Glitch.

Magazyn Time umieścił Butterfield’a w setce najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Założyciel Flickr’a jest także laureatem tytułu „Best Leader” magazynu Businessweek. Został również nominowany do nagrody Chrysler Design Award.

Więcej informacji, sylwetki pozostałych prelegentów i rejestracja na Kongres pod adresem www.biznestorozmowy.pl